9. ZFF „Spotkania z historią” – pozakonkursowe pokazy filmowe

9. ZFF „Spotkania z historią” – pozakonkursowe pokazy filmowe

Premierowy pokaz reportażu „Rotunda Zamojska – Niezatarta Pamięć” otworzy blok filmów pozakonkursowych, prezentowanych na tegorocznym 9. Zamojskim Festiwalu Filmowym „Spotkania z historią”. Filmy będzie można obejrzeć 19 sierpnia 2021 o godz. 12:30 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, ul. Odrodzenia 9. Karnety już w sprzedaży!

W bloku filmów pozakonkursowych wyświetlone zostaną cztery produkcje. Reportaż „Rotunda Zamojska – Niezatarta Pamięć” to materiał filmowy prezentujący zrewitalizowaną w bieżącym roku rotundę zamojską w ujęciu historycznym oraz jako miejsce pielęgnowania pamięci i edukacji. Poza reportażem widzowie „Spotkań z historią” zobaczą dokument Tadeusza Arciucha i Macieja Wojciechowskiego „Przełamać barierę strachu” o niezłomnej postawie ks. abp. Ignacego Tokarczuka oraz „Kanał Augustowski – dzieło życia Ignacego Prądzyńskiego” w reżyserii Leszka Wiśniewskiego – film o fenomenie sztuki inżynierskiej na światowa skalę i niezwykłych okolicznościach budowy tytułowego kanału. Pokaz filmów pozakonkursowych zakończy projekcja dokumentu Magdaleny i Rafała Kołodziejczyków „Mocni Nadzieją”. Film  przywołuje wydarzenia Lubelskiego Lipca ’80. Autorzy przypominają historię, która przez lata kształtowała ducha narodu, ukazują też rolę duchowych przywódców Polski: Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego i Karola Wojtyłę – Papieża Polaka.

Bilety na cały blok filmowy w cenie 6 zł są do nabycia w kasach kina lub online: www.stylowy.net

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to ważne i jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze produkcje dokumentalne. Biorą w nim udział wybitni przedstawiciele świata filmu – z kraju i z zagranicy. “Spotkania z historią” to przedsięwzięcie, które pozytywnie wpływa na budowanie tożsamości narodowej, skłania do poszukiwania prawdy historycznej, stwarza przestrzeń dialogu i dyskusji oraz umożliwia wspólne wskrzeszanie pamięci o momentach ważnych w dziejach Polski. W konkursie rywalizują twórcy, których dokonania już dziś wyznaczają nowe kierunki dokumentu historycznego.

Organizatorami 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!”

Szczegółowe informacje, program festiwalu : www.zamoscfilmfestival.pl

Źródło: Urząd Miejski w Zamościu

Previous Tragiczny wypadek drogowy z udziałem ciągnika rolniczego
Next Zginął pod kołami osobówki

Może to Ci się spodoba

Polska od Kuchni – Festiwal KGW

Już w najbliższą sobotę, 07. sierpnia br., na Rynku Wielkim w Zamościu, odbędzie się Lubelska Edycja Festiwalu Kół  Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Będzie to kolejny etap rywalizacji pomiędzy zespołami

Twórczyni nominowanego do oscara filmu “Twój Vincent” w Zamościu

17 sierpnia godz. 18:00, GALERIA “U DZIWISZA” HERBACIARNIA (kamienica “Kropla Mleka”) wstęp wolny Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Panią Darią Solar, która opowie o swojej pracy przy filmie „Twój Vincent”.

Wystawa „Polska ilustracja dla dzieci” w BWA

Swoistą wizytówką Biura Wystaw Artystycznych – Galerii Zamojskiej jest działalność związana z ilustracją. Należą do niej wystawy polskiej ilustracji  odbywające się na terenie kraju i za zagranicą oraz organizowane od

82. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

Stowarzyszenie Zamojska Rodzina Katyńska w Zamościu  Kościół Rektoralny pw. św. Katarzyny w Zamościu Prezydent Miasta Zamość 3. Zamojski Batalion Zmechanizowany w Zamościu zapraszają na obchody 82. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej Program:

Zamojska Majówka – 1 maja 2022 r.

Lepiej łączyć niż dzielić – dlatego zapraszamy wszystkich na majówkę do Zamościa! 1 MAJA 2022 – NIEDZIELA Spotkajmy się przy stole szwedzkim po zamojsku. Co to znaczy? Przyjdź i poznaj

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź