Nietrzeźwy kierujący doprowadził do kolizji i odjechał

Nietrzeźwy kierujący doprowadził do kolizji i odjechał

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 47-latek, który jechał fordem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Na ulicy Piłsudskiego doprowadził do kolizji i odjechał. Pojechała za nim kobieta, która widziała zdarzenie. Do ujęcia nietrzeźwego przyczynił się także policjant, który widząc zamieszanie na drodze zareagował i na skrzyżowaniu uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu zabierając mu kluczyki.

O ujęciu na ulicy Piłsudskiego nietrzeźwego kierującego fordem dyżurny zamojskiej Policji dowiedział się w sobotę w godzinach południowych. Zgłaszającym był funkcjonariusz zamojskiego ruchu drogowego, który będąc w czasie wolnym od służby wspólnie z 25-letnią kobietą uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu.

Dyżury natychmiast skierował tam policjantów. Funkcjonariusze wstępnie ustalili okoliczności zdarzenia. Wynika z nich, że kierujący fordem kilka chwil wcześniej przed ujęciem doprowadził do kolizji zjeżdżając na pas ruchu, po którym również fordem jechała 18-latka. Po zderzeniu samochodów kierujący fordem nie zatrzymał się odjeżdżając w kierunku ulicy Lubelskiej. Świadkiem kolizji była 25-letnia kobieta, która pojechała za sprawcą kolizji. Uciekiniera zauważył także przejeżdżający tamtędy policjant zamojskiego ruchu drogowego, który był w czasie wolnym od służby. Widział jak kierujący fordem nie trzyma pasa ruchu, wjeżdża na krawężniki. Wykorzystał moment, kiedy kierujący fordem zatrzymał się przed sygnalizacją, swoim samochodem zablokował mu możliwość dalszej jazdy i wyjął kluczyki ze stacyjki. Następnie wspólnie z 25-latka poczekali na przyjazd policjantów.

Nietrzeźwy kierujący to 47-letni mieszkaniec Zamościa. Policyjne badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. 47-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

O nietrzeźwym kierującym dyżurny policji został powiadomiony także w niedzielę, około godziny 23:00. Zgłaszający powiedział, że przebywając ze znajomymi na stacji paliw zauważył jak kierujący fordem kupił alkohol, wsiadł za kierownicę forda i z impetem odjechał w kierunku miejscowości Mokre. Od mężczyzny czuć było alkohol, jego zachowanie także wskazywało na to, że był pijany. Zgłaszający ze znajomymi pojechał za nim, po drodze informował policjantów, w którym kierunku się przemieszcza.

Policjanci zatrzymali kierującego na jednym z zamojskich osiedli. Był nim 34-letni mieszkaniec miasta. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. 34-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za wykroczenia drogowe, między innymi – jazdę bez świateł, które wyłączył kiedy próbował „zgubić” zgłaszającego.

Karą za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest pozbawienie wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w wymiarze od 3 lat do lat 15 oraz obowiązek wpłaty na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej nawet 60 tysięcy złotych. Pijany kierowca to zagrożenie dla wszystkich na drodze. Dlatego też postawa osób, które nie są obojętne i reagują na pijanych nieodpowiedzialnych kierowców, zasługuje na uznanie i godna jest naśladowania.

Źródło: Komenda miejska Policji w Zamościu

Previous Fałszywie zawiadomił, że ,,zniknęła" mu żona. W jego domu policjanci znaleźli nielegalną broń i amunicję
Next Otwarcie wystawy malarstwa Wojciecha Ćwiertniewicza "Już dość się naciemniało"

Może to Ci się spodoba

Fałszywie zawiadomił, że ,,zniknęła” mu żona. W jego domu policjanci znaleźli nielegalną broń i amunicję

Nietrzeźwy 56-latek zaalarmował policjantów o zniknięciu jego żony. Zgłoszenie nie polegało na prawdzie. Natomiast w domu 56-latka policjanci odnaleźli broń i amunicję, na które mężczyzna nie posiadał wymaganego prawem zezwolenia.

Zatrzymani za udział w oszustwie

Policjanci z grupy śledczej zatrzymali podejrzanych o udział w wyłudzeniach pieniędzy metodą na „wnuczka”. Trzej mężczyźni w wieku 22, 29 i 31 lat usłyszeli zarzuty. Osoby pokrzywdzone ich przestępczą działalnością

Zginął pod kołami osobówki

Na leżącego na jezdni mężczyznę najechał samochód osobowy. 27-latek zginął na miejscu. Do wypadku doszło w nocy na drodze powiatowej w gminie Miączyn. Przyczyny i okoliczności zdarzenia szczegółowo wyjaśniają policjanci.

Pożar budynku mieszkalnego

3 sierpnia br., tuż przed godz. 14 zamojscy strażacy zostali poinformowani o pożarze budynku mieszkalnego usytuowanego w miejscowości Bagno gm. Zwierzyniec. Z informacji wynikało, że istniała możliwość przebywania osoby w

32-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i szereg wykroczeń

Kierujący fiatem na jednej z zamojskich ulic mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu spowodował kolizję. Jak się okazało 32-latek usiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania, a fiat

Pijany próbował uciekać przed policjantami

Kierujący skodą widząc zatrzymujący go patrol próbował uniknąć kontroli skręcając w boczną uliczkę. Okazało się, że 29-letni kierowca skody w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu i nie posiadał uprawnień

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź