Utrudnienia w związku z organizacją Tour de Pologne w Zamościu

Utrudnienia w związku z organizacją Tour de Pologne w Zamościu

9 i 10 sierpnia mieszkańcy Zamościa i goście odwiedzający nasze miasto powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu w związku z organizacją startu 2. etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

Już w poniedziałek, 9 sierpnia prosimy o nieparkowanie aut na Rynku Solnym, a także na parkingu przy PZU. Oba place zostaną zamknięte dla ruchu o godz. 20:00.

We wtorek, 10 sierpnia, o godz. 6:00 rozpoczną się prace montażowe miasteczka startowego, a także prowadzone będą prace związane z wygrodzeniem terenu. Zamknięte zostaną ulice: Solna, ul. Moranda i ul. Kościuszki (prosimy o nieparkowanie aut i meleksów w tym rejonie), a także płyta Rynku Wielkiego. Właścicieli lokali gastronomicznych i hoteli prosimy o zabezpieczenie dostaw towarów z odpowiednim wyprzedzeniem.

De facto, ruch pieszy i samochodowy w obrębie zespołu staromiejskiego w godzinach 06:00-15:00 będzie w tym dniu utrudniony. W związku z tym, prosimy mieszkańców, przedsiębiorców i turystów o wzięcie tego faktu pod uwagę przy planowaniu aktywności.

Od godz. 12:20 kolarze będą przemieszczać się na rowerach z parkingu przy PZU (tam zlokalizowano bazę autobusową wyścigu) na miejsce startu. Przejadą oni chodnikiem przy ul. Partyzantów, przez Bramę Lwowską, a następnie na wysokości Nadszańca skierują się w ulicę Grodzką w kierunku Rynku Wielkiego. Bardzo prosimy o ułatwienie przejazdu kolarzy i o stosowanie się do uwag służb porządkowych.

Kolumna wyścigowa ustawi się o godz. 12:30 w ciągu ulic: Solna (od strony Placu Stefanidesa), Rynek Wielki, Moranda i Kościuszki.

O godz. 13:10 nastąpi całkowite zamknięcie ulic: Okopowej, Żdanowskiej, Św. Piątka, Młyńskiej i Krasnobrodzkiej. Prosimy o uwzględnienie tych działań przy planowaniu tras pojazdów komunikacji miejskiej oraz taksówek.

O godz. 13:50 nastąpi start honorowy. Odblokowanie ulic: Okopowej, Żdanowskiej, Św. Piątka, Młyńskiej i Krasnobrodzkiej nastąpi niezwłocznie po przejechaniu ostatniego auta kolumny wyścigowej. Niedługo później zostaną odblokowane trakty na terenie zespołu staromiejskiego.

Najdłużej utrudnienia potrwają przy pracach demontażowych miasteczka startowego na płycie Rynku Wielkiego. Szacowany termin zakończenia działań to godz. 17:00.

O ewentualnych korektach w planie zabezpieczenia imprezy będziemy informować na bieżąco.

 

Plan organizacji startu honorowego Tour de Pologne w Zamościu

9 sierpnia

godz. 20:00 – zamknięcie parkingów na Rynku Solnym i parkingu przy PZU

10 sierpnia

godz. 06:00 – początek prac montażowych miasteczka startowego, całkowite wyłączenie ruchu w obrębie Rynku Wielkiego: ul. Solna, Rynek Solny, ul. Moranda, ul. Kościuszki

godz. 12:20 – przyjazd ekip na parking przy ul. Partyzantów (tzw. parking przy PZU).

godz. 12:30 – zbiórka zawodników na Rynku Wielkim, przewidziane utrudnienia w przemieszczaniu się przechodniów na odcinku od parkingu przy PZU, przez ul. Grodzką do Rynku Wielkiego w związku z przejazdem kolarzy na miejsce startu.

godz. 13:10 – całkowite wyłączenie z ruchu ulic: Okopowa, Żdanowska, Św. Piątka, Młyńska, Krasnobrodzka.

godz. 13:45 – start pojazdów jadących przed kolumną wyścigu

godz. 13:50 – start honorowy z Rynku Wielkiego

  1. godz. 14:15 – przywrócenie ruchu na ulicach: Okopowa, Żdanowska, Św. Piątka, Młyńska, Krasnobrodzka (po przejeździe całej kolumny wyścigu).
  2. godz. 14:30 – przywrócenie ruchu na ul. Solnej, ul. Moranda, ul. Kościuszki.

godz.17:00 – zakończenie prac demontażowych miasteczka startowego.

Źródło: Urząd Miejski w Zamościu

Previous Jubileuszowy koncert Zamojszczyzny
Next Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Może to Ci się spodoba

39-letni sprawca śmiertelnego potrącenia pieszej, który uciekł z miejsca wypadku, został zatrzymany w pościgu przez policjantów OPP w Krakowie

Wczoraj, około godz.17:30 na ul. Potrzask w Krakowie doszło do wypadku śmiertelnego w którym zginęła piesza. Jak ustalili policjanci, 39-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra w pewnym momencie utracił

Konsultacje drugiej wersji projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027

W okresie od 18 grudnia 2020 roku do 30 czerwca 2021 r. konsultowany był pierwszy projekt Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej. W trakcie konsultacji wpłynęło 3 406 postulatów, propozycji zmian,

Nagrody Komendanta Głównego Policji dla wyróżniających się policjantów w Małopolsce

22 lutego br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Tomasz Miłkowski, wraz z Wojewodą Małopolskim panem Józefem Pilchem, wręczył przyznane przez Komendanta Głównego Policji, nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań

Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali w Krakowie oszusta oferującego do sprzedaży podrobione zegarki znanych marek

16.03. br. podczas wspólnej akcji policjantów wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie został zatrzymany oszust, sprzedający  poprzez  Internet podróbki zegarków

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź