Cyklista przewrócił się na ścieżce rowerowej. Miał prawie 2,5 promila

Cyklista przewrócił się na ścieżce rowerowej. Miał prawie 2,5 promila

Kierujący jednośladem 44-latek jadąc ścieżką rowerową wzdłuż ul. Szczebrzeskiej przewrócił się uderzając głową o asfalt. Okazało się, że w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Apelujemy o trzeźwość na drodze, również za kierownicą jednośladów!

W środę kierujący rowerem, jadąc ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż ulicy Szczebrzeskiej w Zamościu nagle przewrócił się uderzając głową o asfalt. Pomocy udzieliły mu inne osoby, które poinformowały służby ratunkowe.

Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia udzieliła rowerzyście pomocy medycznej, nie wymagał on dalszej hospitalizacji. Policjanci ustalili okoliczności zdarzenia, wykonali również badanie stanu trzeźwości rowerzysty. Okazało się, że kierujący jednośladem 44-letni mieszkaniec Zamościa w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, zgodnie z polskim prawem jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. Ponadto sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

Przypominamy, że nietrzeźwy rowerzysta stanowi zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Pijani cykliści, podobnie jak nietrzeźwi kierujący samochodami, w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze!

Źródło: Komenda miejska Policji w Zamościu

 

Previous Po rozmowie z fałszywymi bankowcami 37-latek stracił ponad 31 000 zł
Next "Zamość pod zaborami" - bezpłatny spacer z przewodnikiem

Może to Ci się spodoba

Fałszywie zawiadomił, że ,,zniknęła” mu żona. W jego domu policjanci znaleźli nielegalną broń i amunicję

Nietrzeźwy 56-latek zaalarmował policjantów o zniknięciu jego żony. Zgłoszenie nie polegało na prawdzie. Natomiast w domu 56-latka policjanci odnaleźli broń i amunicję, na które mężczyzna nie posiadał wymaganego prawem zezwolenia.

Zginął pod kołami osobówki

Na leżącego na jezdni mężczyznę najechał samochód osobowy. 27-latek zginął na miejscu. Do wypadku doszło w nocy na drodze powiatowej w gminie Miączyn. Przyczyny i okoliczności zdarzenia szczegółowo wyjaśniają policjanci.

Po rozmowie z fałszywymi bankowcami 37-latek stracił ponad 31 000 zł

Mieszkaniec powiatu zamojskiego uwierzył podającym się za pracowników banku oszustom. W obawie przed włamaniem na rachunek i utratą zgromadzonych tam pieniędzy, za namową przestępców przelał na wygenerowane przez nich konta

Tragiczny wypadek na Majdanie Wielkim

Zamojscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Majdan Wielki. 35-letni kierujący toyotą RAV-4 uderzył w drzewo i poniósł śmierć na

Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy audi

Zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 35-latek. Mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu przyjechał audi pod jeden z zamojskich hoteli. Zauważył to zgłaszający i w obawie o bezpieczeństwo

Potrącenie cyklisty na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów

Kierujący jednośladem jadąc drogą dla rowerów został potrącony przez kierującego fordem, który w tym czasie wykonywał manewr skrętu w lewo. Po zderzeniu z samochodem 43-letni cyklistka trafił do szpitala. Apelujemy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź