Jak dbać o czystość w łazience

Jak dbać o czystość w łazience

Łazienka to najczystsze miejsce w naszym domu, czy mieszkaniu, a przynajmniej tak powinno być, zatem jak dbać o czystość łazienki i jej elementów?

Czyszczenie płytek i podłogi. To największe powierzchnie w naszej łazience i wymagają nieustannej troski i sprzątania. Nie są to materiały, które wymagają użycia specjalistycznych i delikatnych środków czyszczących, ale warto z głową wybierać tak, aby dbać o środowisko, swoją kieszeń i powierzchnie myjącą. W sklepach są pełne półki detergentów, zazwyczaj różniących się między sobą zapachem, a skład pozostaje taki sam. Jest też sporo środków ekologicznych, które zdecydowanie mniej mają ekstraktów zapachowych, mniej się pieśni, ale tak samo dobrze czyszczą, jak popularne marki. Jedyny minus to zdecydowanie wyższa cena.

Czyszczenie grzejników łazienkowych. Często zapominamy o tym elemencie, a zazwyczaj jest to spory element wystroju łazienki, który może zbierać sporo brudu. W zależności jaki mamy grzejnik łazienkowy, musimy w odpowiedni sposób go konserwować i czyścić.

Grzejniki łazienkowe panelowe mają najmniej zakamarków i trudno dostępnych miejsc, dlatego ich sposób czyszczenia to szmatka wilgotna z niewielką ilością detergentu i przetarcie na sucho tak, aby wilgoć nie została w zakamarkach i nie gromadziła się pleśń.

Stare grzejniki żeliwne są najbardziej uciążliwe do czyścienia. Są mocno porowate, mają dużo przestrzeni pomiędzy, a materiał, z którego są wykonane bardzo ciężko się czyści i szybko łapie brud. Taki grzejnik łazienkowy najlepiej zmień na bardziej ekonomiczny i wydajny. Są specjalne szczotki, które pozwalają dotrzeć do przestrzeni pomiędzy szczeblami.

Grzejniki łazienkowe należy czyścić również od środka. To nie jest zabieg, który wykonujemy często, ale raz na kilka lat powinniśmy zgłosić się do specjalistów, którzy zajmują się czyszczeniem grzejników od środka, gdzie gromadzi się osad, rdza i również roztocza, pleśni i grzyby w końcu jest w nim nieustannie woda i zmienia się temperatura, która jest pożywką dla ich rozwoju.

Najważniejsze w utrzymaniu czystości w łazience jest unikanie stojącej wody, gdyż może to prowadzić do rozwoju mikroustrojów szkodliwych dla zdrowia.

Sprawdź stronę producenta i dowiedź się więcej – > https://grzejniki-proterm.pl/

Previous Mądry Polak po szkodzie – wiesz, że on Cię uratuje, ale wciąż go nie masz? To błąd!
Next 3 proste kroki do zarabiania, łatwiejsze niż zamawianie Ubera

Może to Ci się spodoba

Proces leczenia narkomani – poszczególne etapy

Jak wiadomo leczenie uzależnienia od narkotyków nie jest proste i zwykle trwa bardzo długi czas. W związku z rodzajem uzależnienia, możemy samo leczenie od narkomanii podzielić na różne etapy i

Dzień otwarty w MDK Zamość

Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu serdecznie zaprasza wychowanków przedszkoli Miasta Zamość na Dzień Otwarty naszej placówki (dzieci starsze). Odbędzie się on dnia 8 czerwca (tj. środa) 2022

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD

26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź