Jak dbać o czystość w łazience

Jak dbać o czystość w łazience

Łazienka to najczystsze miejsce w naszym domu, czy mieszkaniu, a przynajmniej tak powinno być, zatem jak dbać o czystość łazienki i jej elementów?

Czyszczenie płytek i podłogi. To największe powierzchnie w naszej łazience i wymagają nieustannej troski i sprzątania. Nie są to materiały, które wymagają użycia specjalistycznych i delikatnych środków czyszczących, ale warto z głową wybierać tak, aby dbać o środowisko, swoją kieszeń i powierzchnie myjącą. W sklepach są pełne półki detergentów, zazwyczaj różniących się między sobą zapachem, a skład pozostaje taki sam. Jest też sporo środków ekologicznych, które zdecydowanie mniej mają ekstraktów zapachowych, mniej się pieśni, ale tak samo dobrze czyszczą, jak popularne marki. Jedyny minus to zdecydowanie wyższa cena.

Czyszczenie grzejników łazienkowych. Często zapominamy o tym elemencie, a zazwyczaj jest to spory element wystroju łazienki, który może zbierać sporo brudu. W zależności jaki mamy grzejnik łazienkowy, musimy w odpowiedni sposób go konserwować i czyścić.

Grzejniki łazienkowe panelowe mają najmniej zakamarków i trudno dostępnych miejsc, dlatego ich sposób czyszczenia to szmatka wilgotna z niewielką ilością detergentu i przetarcie na sucho tak, aby wilgoć nie została w zakamarkach i nie gromadziła się pleśń.

Stare grzejniki żeliwne są najbardziej uciążliwe do czyścienia. Są mocno porowate, mają dużo przestrzeni pomiędzy, a materiał, z którego są wykonane bardzo ciężko się czyści i szybko łapie brud. Taki grzejnik łazienkowy najlepiej zmień na bardziej ekonomiczny i wydajny. Są specjalne szczotki, które pozwalają dotrzeć do przestrzeni pomiędzy szczeblami.

Grzejniki łazienkowe należy czyścić również od środka. To nie jest zabieg, który wykonujemy często, ale raz na kilka lat powinniśmy zgłosić się do specjalistów, którzy zajmują się czyszczeniem grzejników od środka, gdzie gromadzi się osad, rdza i również roztocza, pleśni i grzyby w końcu jest w nim nieustannie woda i zmienia się temperatura, która jest pożywką dla ich rozwoju.

Najważniejsze w utrzymaniu czystości w łazience jest unikanie stojącej wody, gdyż może to prowadzić do rozwoju mikroustrojów szkodliwych dla zdrowia.

Sprawdź stronę producenta i dowiedź się więcej – > https://grzejniki-proterm.pl/

Previous Mądry Polak po szkodzie – wiesz, że on Cię uratuje, ale wciąż go nie masz? To błąd!
Next 3 proste kroki do zarabiania, łatwiejsze niż zamawianie Ubera

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli

31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często

Stylowe walentynki

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na Stylowe walentynki. Święto zakochanych w zamojskim kinie potrwa cały weekend 11 -14 lutego 2022. W repertuarze: „Krime story. Love story”, „Wyjdź za

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź