VIII Orszak Trzech Króli w Zamościu

VIII Orszak Trzech Króli w Zamościu

Zapraszamy wszystkich na VIII Orszak Trzech Króli, który odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Na czas trwania przemarszu ulicami miasta będą niewielkie utrudnia w ruchu pojazdów.
Ulice, po których będzie przemieszczał się Orszak, będą wyłączone z ruchu pojazdów.

Do kierowców apelujemy, aby nie parkowali swoich pojazdów na trasie Orszaku (szczególnie na ul. Pereca,
Zamkowej, Szczebrzeskiej – przy Katedrze) oraz stosowali się do poleceń osób uprawnionych do kierowania ruchem.
Ruch drogowy będzie kierowany przez Policję, Straż Miejską i OSP Gminy Zamość. Służby zadbają o bezpieczeństwo uczestników Orszaku.

Organizator – Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zobowiązane zostało w umowie o bezpłatnej współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli m.in. do stworzenia scenariusza nieodbiegającego w sposób istotny od tradycyjnego scenariusza jasełkowego, w tym do nie umieszczania postaci bajkowych.

W czasie Orszaku jedynymi sztandarami, flagami i oznaczeniami mogą być tylko te, które przygotuje i zaakceptuje organizator.
Zabezpieczenie opieki medycznej – karetka pogotowia wraz z ratownikiem od godz. 10.30 będzie znajdować się przy kościele pw. Zwiastowania NMP pod opieką Ojców Franciszkanów w Zamościu, natomiast podczas przemarszu karetka pogotowia zajmie miejsce na końcu grupy kolędników.

Bezpłatne toalety- kabiny Toi Toi będą zabezpieczone przy I LO, od ul. Akademickiej.

Po pokłonie Trzech Króli i uczestników Orszaku oddanemu Panu Bogu pod postacią Dzieciątka Jezus rozpocznie się wspólny śpiew kolęd, które poprowadzi Szkoła Muzyczna Yamaha Zamość i Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Ojca Pio, a także rozstrzygnięty zostanie konkurs na „Królewskiego Szczodraka”.
Wśród 120 kg. słodkich Szczodraków Zamojskich wykonanych i hermetycznie pakowanych przez Cukiernię Jutrzenka z Wólki Panieńskiej znajdą się 2 „Królewskie Szczodraki” z nadzieniem z kapusty.

Osobom, które będą miały szczęście i trafią na takie ciasto przysługiwał będzie od Orszaku do Gali Orszaku Trzech Króli przywilej bycia królem czy królową.
Na scenie Rynku Wielkiego Trzej Królowie uhonorują 2 szczęśliwców przygotowanymi na konkurs koronami.
Ponadto tradycyjnie już Trzej Królowie częstować będą uczestników Orszaku cukierkami, a Panie z KGW Gminy Zamość gorącą herbatą.

Prosimy ubrać się stosownie do temperatury, byśmy z radością mogli kroczyć do stajenki Betlejemskiej i powitać Dzieciątko Jezus.
Zapraszamy do wspólnego kolędowania i pielęgnowania naszych bogatych tradycji, związanych z okresem Bożego Narodzenia.
Prosimy o dostosowanie się do przepisów i komunikatów organizatorów.

Źródło: Urząd Miejski w Zamościu

Previous Tragiczny wypadek na Majdanie Wielkim
Next Podsumowanie roku 2021 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu

Może to Ci się spodoba

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

Twórczyni nominowanego do oscara filmu “Twój Vincent” w Zamościu

17 sierpnia godz. 18:00, GALERIA “U DZIWISZA” HERBACIARNIA (kamienica “Kropla Mleka”) wstęp wolny Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Panią Darią Solar, która opowie o swojej pracy przy filmie „Twój Vincent”.

Kino przyjazne sensorycznie

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie

Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego

Dnia 15 sierpnia 2021 roku w Zamościu odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. W obchodach uczestniczył Starosta Zamojski Stanisław Grześko. Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się w Katedrze Zamojskiej,

Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów

Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

Internauci czytają coraz więcej książek

Od stycznia do końca września 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 58 tys. deklaracji o trwających, planowanych lub przeczytanych książkach. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2014 roku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź