Uczestniczył w kolizji, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu

Uczestniczył w kolizji, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu

Kierujący pojazdem marki Peugeot zmieniając pas ruchu nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z kierującym hondą. Zamojscy policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców. Sprawca kolizji był trzeźwy, natomiast siedzący za kierownicą hondy 48-latek w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Wczoraj na ulicy Szczebrzeskiej w Zamościu doszło do kolizji drogowej. Jej przebieg ustalili powiadomieni o zdarzeniu policjanci. Z ich ustaleń wynikało, że do kolizji doprowadził 21-letni kierujący pojazdem marki Peugeot, który podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu hondą. Po zderzeniu samochodów nikomu nic się nie stało. 21-latek był trzeźwy, a za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 1250 złotych. Znacznie poważniejsze konsekwencje prawne poniesie natomiast drugi z uczestników kolizji. Jak się bowiem okazało siedzący za kierownicą hondy 48-letni mieszkaniec Zamościa był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Odpowie więc za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Podobne konsekwencje karne poniesie też kierujący volvem zatrzymany wczoraj do kontroli drogowej przez policjantów z Miączyna w miejscowości Tuczępy. 48-latek z gminy Grabowiec w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu, nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami. Sądowa rozprawa za kierowanie w stanie nietrzeźwości czeka również 36-latka z gminy Pysznica. Kierując renault w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Do kontroli drogowej został zatrzymany w Żdanowie przez policjantów z ruchu drogowego. Odpowiedzialnością za dwa przestępstwa dla 29-latka zakończyła się także kontrola drogowa przeprowadzona przez policjantów ze Skierbieszowa w Cześnikach. Mieszkaniec gminy Zamość kierował skodą mając w organizmie blisko promil alkoholu. Ponadto posiadał czynny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przed sądem za jazdę na „podwójnym gazie” i bez uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi odpowie również 44-latek ze Zwierzyńca. Został skontrolowany przez miejscowych policjantów, kiedy ulicami Zwierzyńca kierował ciągnikiem rolniczym. Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało w organizmie 44-latka blisko 2,5 promila alkoholu.

Zgodnie z obowiązującym przepisami, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa. Natomiast za złamanie sądowego zakazu grozi odpowiedzialność w wymiarze 5 lat więzienia.

Źródło: Komenda miejska Policji w Zamościu

Previous Potrącił rowerzystę na skrzyżowaniu
Next Zamojska Majówka - 1 maja 2022 r.

Może to Ci się spodoba

Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy audi

Zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 35-latek. Mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu przyjechał audi pod jeden z zamojskich hoteli. Zauważył to zgłaszający i w obawie o bezpieczeństwo

Nietrzeźwy kierujący audi wjechał do przydrożnego rowu

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 22-latek. Mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu jechał audi. W Jatutowie stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście

Rowerami, samochodem i pod działaniem alkoholu

W ciągu kilku godzin policjanci zatrzymali wczoraj do kontroli czterech kierujących pod działaniem alkoholu. Następstwem ich nieodpowiedzialności i łamania obowiązujących przepisów będą poważne konsekwencje. Pamiętajmy, że zachowanie pijanych kierowców i

Zginął pod kołami osobówki

Na leżącego na jezdni mężczyznę najechał samochód osobowy. 27-latek zginął na miejscu. Do wypadku doszło w nocy na drodze powiatowej w gminie Miączyn. Przyczyny i okoliczności zdarzenia szczegółowo wyjaśniają policjanci.

Nietrzeźwy kierujący doprowadził do kolizji i odjechał

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 47-latek, który jechał fordem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Na ulicy Piłsudskiego doprowadził do kolizji i odjechał. Pojechała za nim kobieta,

Fałszywie zawiadomił, że ,,zniknęła” mu żona. W jego domu policjanci znaleźli nielegalną broń i amunicję

Nietrzeźwy 56-latek zaalarmował policjantów o zniknięciu jego żony. Zgłoszenie nie polegało na prawdzie. Natomiast w domu 56-latka policjanci odnaleźli broń i amunicję, na które mężczyzna nie posiadał wymaganego prawem zezwolenia.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź