Zdjęcie Roku 2022

Zdjęcie Roku 2022

REGULAMIN KONKURSU

1. Celem konkursu jest popularyzacja fotografii, rozwój aktywności artystycznej oraz integracja środowiska fotograficznego. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest on zarówno do amatorów, jak i osób zajmujących się profesjonalnie fotografią.

2. Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących z podziałem na dwie kategorie:
– dzieci i młodzież do lat 18 (M)
– dorośli (D)

3. Technika prac oraz tematyka jest dowolna.

4. Udział w konkursie jest odpłatny, dla poszczególnych kategorii opłata wynosi:
– dzieci i młodzież – 15 zł
– dorośli – 20 zł
Wpłaty za udział w konkursie należy dokonać na konto Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego 75 1240 2816 1111 0010 4467 4192. W tytule wpłaty/przelewu należy napisać Zdjęcie Roku 2022, imię nazwisko (uczestnika).
Przy czym potwierdzenie dokonania wpłaty/przelewu należy dołączyć do maila/zgłoszenia.

5. Każdy autor może przedstawić do konkursu maksymalnie trzy zdjęcia. Wcześniejsze wystawianie tych zdjęć w innych konkursach, a nawet przyznane nagrody nie są przeszkodą do uczestnictwa w tym konkursie.

6. Format zdjęcia jaki należy zgłosić do konkursu to cyfrowy plik .jpg, max. 5MB, 300 dpi, dłuższy bok min. 3000 pix. Zdjęcie nie spełniające wymogów technicznych nie zostaną dopuszczone do oceny.

7. Zdjęcia powinny być podpisane symbolem kategorii „M” lub „D”, nazwiskiem i imieniem oraz tytułem zdjęcia według formatu:
M_Nazwisko_Imię_Tytuł (np.: M_Kowalska_Anna_Portret_mamy)
lub
D_Nazwisko_Imię_Tytuł (np.: D_Kowalski_Jan_Zimowy_pejzaż)
Prosimy o dokładne sprawdzenie poprawności zapisu nazwy pliku i jego zgodności z powyższym. Jest to bardzo ważne, ponieważ zdjęcie nie spełniające tego wymogu również nie zostaną dopuszczone do oceny.

Zdjęcia należy wysłać je jako załączniki e-mailem pod adres: konkurs@ztf.pl,do dnia 11.11.2022 r. do godz. 23:59.

W treści wiadomości, poza załącznikami zawierającymi zdjęcia oraz potwierdzenie wpłaty, należy wpisać: Imię i nazwisko, rok urodzenia, swój adres email, numer telefonu oraz wykaz (lista/spis) prac zgłaszanych do konkursu (zgodnie z wysyłanymi załącznikami).
Wiadomości nie spełniające wymogów formalnych (brak jakiegokolwiek elementu, lub opisane w inny sposób) nie zostaną dopuszczone do oceny.

8. Autor zdjęcia poświadcza, że nadesłane zdjęcie jest jego własnością, zaś wszelkie kwestie związane z wizerunkiem potencjalnych osób znajdujących się na zdjęciu są uregulowane. Autorzy wyrażają tym samym zgodę na publikację zdjęcia w celach konkursowych oraz dalszego przetwarzania przez organizatora w celach związanych z konkursem.

9. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15.12.2022 r. przez jury powołane przez organizatora, a komunikat z wynikami zostanie opublikowany na stronie Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz w mediach społecznościowych ZTF do dnia 19 grudnia 2022 r.

10. Zwycięzca konkursu „Zdjęcie roku” w kategorii dorośli otrzyma nagrodę pieniężną
w wysokości 1000 zł, zaś w kategorii dzieci i młodzież: 500 zł. Organizatorzy przewidują wyróżnienia i nagrody rzeczowe dla pozostałych wyróżnionych prac.

11. Wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursowa odbędzie się w Zamościu w terminie ogłoszonym jak w punkcie 9.

12. Zgłoszenie prac na konkurs uważane będzie równocześnie za uznanie warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 28.08.1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz. U. Nr 133 poz. 883)

13. Bliższych informacji udziela organizator, Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne pod numerem telefonu 603070725 oraz poprzez email: konkurs@ztf.pl

Patronat medialny nad konkursem Zdjęcie Roku 2022 objęły redakcje Dziennika Wschodniego, roztocze.net oraz ezamosc.pl

Źródło: Urząd Miejski w Zamościu

Previous Atrakcje na Dzień Dziecka
Next Alkohol i narkotyki – w piątek rusza akcja drogówki

Może to Ci się spodoba

Internauci czytają coraz więcej książek

Od stycznia do końca września 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 58 tys. deklaracji o trwających, planowanych lub przeczytanych książkach. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2014 roku

Wystawa „TEMPUS FUGIT” prof. Lilli Kulki

WYSTAWA „TEMPUS FUGIT” – JUBILEUSZ 40-LECIA PRACY PEDAGOGICZNEJ PROF. ZW. LILLI KULKI, 1981 – 2021 z udziałem zaproszonych asystentek: dr hab. Joanny Zemanek i dr Anny Śliwińskiej (-Kukla). Termin wystawy: 17.09

XXVIII Jarmark Hetmański już w ten weekend

Jarmark Hetmański jest wydarzeniem przypominającym o rocznicy nadania aktu lokacyjnego miastu Zamość. Jarmarkowi towarzyszy Konkurs potraw „Smaki Zamościa i Roztocza” odbywający się w pierwszym dniu Jarmarku. Atrakcją Jarmarku są Targi Sztuki Ludowej. Biorą

Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika

Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na

Kino przyjazne sensorycznie

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie

Misterium Męki Pańskiej

Parafia Świętej Bożej Opatrzności, Grupa Teatralna „Jednak Warto” i Miasto Zamość zapraszają na Misterium Męki Pańskiej na terenie amfiteatru przy Nowej Bramie Lubelskiej w sobotę 9 kwietnia o godz. 20:00.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź