Atrakcje na Dzień Dziecka

Atrakcje na Dzień Dziecka

Centrum Kultury Filmowej „STYLOWY”

W repertuarze m.in.: „Detektyw Bruno”, „Pan Wilk i spółka”, „Dogtanian. Psi Muszkieter”. Przed wybranymi seansami przewidziano konkursy z nagrodami. Repertuar, szczegółowe informacje, sprzedaż biletów online: www.stylowy.net.

Książnica Zamojska im. St. Kostki Zamoyskiego

„Czytanie jest słodkie” – cukierek dla każdego dziecka wypożyczającego książkę.

Piknik Rodzinny w Filii nr 1, ul. Wyszyńskiego 51a, godz. 11:00-15:00. W programie: głośne czytanie bajek, malowanie kreda, gry plenerowe.

Warsztaty w Bibliotece Głównej, ul. Kamienna 20, godz. 9:00-13:00. W programie: Drugie życie starej książki, „Bajki, zabawy i piosenki z naszego dzieciństwa” – międzypokoleniowe spotkanie dzieci z seniorami, „Żyj z pasją i spełniaj marzenia” – spotkanie z Jarosławem Morelowskim, pasjonatem śpiewania, liderem zespołu Baflo.

Muzeum Zamojskie

„Mała historyczna podróż”, godz. 12:00-14:00.

Uczestnicy zajęć będą odkrywać tajemnice najgłębszych zakamarków muzealnych, a na najbardziej spostrzegawczych i wytrwałych czekają ukryte skarby.

Każdy uczestnik otrzyma mapkę-zdrapkę z wybranymi obiektami muzealnymi. Należy je odnaleźć i odebrać nagrodę – skarb ukryty przy każdym z nich. Dodatkowo, mapy zostały opatrzone krótkimi opisami muzealiów. Nasza propozycja łączy zabawę o charakterze przygodowo-detektywistycznym z poznawaniem historii muzeum i miasta. Koszt uczestnictwa: 8 zł.

Kontakt: Tel.: 883 375 558, 883 375 559; e-mail: biblio@muzeum-zamojskie.pl, dorota@muzeum-zamojskie.pl

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego

„Bajki Symfoniczne” – koncerty o godz.: 10:00, 12:00 i 17:00 w Zamojskim Domu Kultury, ul. Partyzantów 13.

Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku od czwartego do dwunastego roku życia, ale i starszych. Atrakcyjne utwory, znakomicie ilustrują akcję czytanej na żywo bajki, przez znakomitych krakowskich i warszawskich aktorów.

Dwa poematy symfoniczne z ich recytacją, wzbogaca prezentacja specjalnie zaprojektowanych i narysowanych ilustracji i animacji na ekranie kinowym.

Całość dopełni muzyka na żywo, wykonywana przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, pod batutą Tadeusza Wicherka.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu

OSiR zaprasza dzieci na wspólną zabawę na Krytej Pływalni. W godz. 18:00-20:00 na dzieci czekają wodne animacje oraz słodka niespodzianka. Wstęp dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia jest w tym dniu bezpłatny.

Kryta Pływalnia OSiR, ul. Zamoyskiego 62A

Źródło: Urząd Miejski w Zamościu

Previous Marek Antoni Terlecki – „Wystawa retrospektywna w drugą rocznicę śmierci artysty"
Next Zdjęcie Roku 2022

Może to Ci się spodoba

9. ZFF „Spotkania z historią” – pozakonkursowe pokazy filmowe

Premierowy pokaz reportażu „Rotunda Zamojska – Niezatarta Pamięć” otworzy blok filmów pozakonkursowych, prezentowanych na tegorocznym 9. Zamojskim Festiwalu Filmowym „Spotkania z historią”. Filmy będzie można obejrzeć 19 sierpnia 2021 o

Konkurs literacki dla młodych piszących

Młodzi autorzy…uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz studenci z powiatów: zamojskiego, krasnostawskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego, Zamojski Dom Kultury ogłasza 36. Konkurs Literacki DEBIUT. Na konkurs należy nadesłać: DWA WIERSZE

VIII Orszak Trzech Króli w Zamościu

Zapraszamy wszystkich na VIII Orszak Trzech Króli, który odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Na czas trwania przemarszu ulicami miasta będą niewielkie utrudnia w ruchu pojazdów. Ulice, po których

Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów

Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

Marek Antoni Terlecki – „Wystawa retrospektywna w drugą rocznicę śmierci artysty”

Urodził się, mieszkał i tworzył w Zamościu, mieście, którego architektura i krajobraz były inspiracją dla wielu dzieł. Był twórcą wszechstronnym, o świetnych umiejętnościach warsztatowych: malarstwo olejne, akwarela, pastel, rysunek, grafika,

XII Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek” – Zamość 2022

W dniu 31 maja 2022 r. odbył się XII Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek” – Zamość 2022. Na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu zaprezentowało się 72 wykonawców

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź