Atrakcje na Dzień Dziecka

Atrakcje na Dzień Dziecka

Centrum Kultury Filmowej „STYLOWY”

W repertuarze m.in.: „Detektyw Bruno”, „Pan Wilk i spółka”, „Dogtanian. Psi Muszkieter”. Przed wybranymi seansami przewidziano konkursy z nagrodami. Repertuar, szczegółowe informacje, sprzedaż biletów online: www.stylowy.net.

Książnica Zamojska im. St. Kostki Zamoyskiego

„Czytanie jest słodkie” – cukierek dla każdego dziecka wypożyczającego książkę.

Piknik Rodzinny w Filii nr 1, ul. Wyszyńskiego 51a, godz. 11:00-15:00. W programie: głośne czytanie bajek, malowanie kreda, gry plenerowe.

Warsztaty w Bibliotece Głównej, ul. Kamienna 20, godz. 9:00-13:00. W programie: Drugie życie starej książki, „Bajki, zabawy i piosenki z naszego dzieciństwa” – międzypokoleniowe spotkanie dzieci z seniorami, „Żyj z pasją i spełniaj marzenia” – spotkanie z Jarosławem Morelowskim, pasjonatem śpiewania, liderem zespołu Baflo.

Muzeum Zamojskie

„Mała historyczna podróż”, godz. 12:00-14:00.

Uczestnicy zajęć będą odkrywać tajemnice najgłębszych zakamarków muzealnych, a na najbardziej spostrzegawczych i wytrwałych czekają ukryte skarby.

Każdy uczestnik otrzyma mapkę-zdrapkę z wybranymi obiektami muzealnymi. Należy je odnaleźć i odebrać nagrodę – skarb ukryty przy każdym z nich. Dodatkowo, mapy zostały opatrzone krótkimi opisami muzealiów. Nasza propozycja łączy zabawę o charakterze przygodowo-detektywistycznym z poznawaniem historii muzeum i miasta. Koszt uczestnictwa: 8 zł.

Kontakt: Tel.: 883 375 558, 883 375 559; e-mail: biblio@muzeum-zamojskie.pl, dorota@muzeum-zamojskie.pl

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego

„Bajki Symfoniczne” – koncerty o godz.: 10:00, 12:00 i 17:00 w Zamojskim Domu Kultury, ul. Partyzantów 13.

Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku od czwartego do dwunastego roku życia, ale i starszych. Atrakcyjne utwory, znakomicie ilustrują akcję czytanej na żywo bajki, przez znakomitych krakowskich i warszawskich aktorów.

Dwa poematy symfoniczne z ich recytacją, wzbogaca prezentacja specjalnie zaprojektowanych i narysowanych ilustracji i animacji na ekranie kinowym.

Całość dopełni muzyka na żywo, wykonywana przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, pod batutą Tadeusza Wicherka.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu

OSiR zaprasza dzieci na wspólną zabawę na Krytej Pływalni. W godz. 18:00-20:00 na dzieci czekają wodne animacje oraz słodka niespodzianka. Wstęp dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia jest w tym dniu bezpłatny.

Kryta Pływalnia OSiR, ul. Zamoyskiego 62A

Źródło: Urząd Miejski w Zamościu

Previous Marek Antoni Terlecki – „Wystawa retrospektywna w drugą rocznicę śmierci artysty"
Next Zdjęcie Roku 2022

Może to Ci się spodoba

Muzeum Zamojskie zaprasza na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka Muzeum Zamojskie zaprasza najmłodszych na bezpłatne warsztaty archeologiczne – Dzień z życia naukowca Uczestnicy poprzez zabawę będą mieli okazję dowiedzieć się czym jest archeologia, poznać tajniki zawodu

Kino przyjazne sensorycznie

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie

Wystawa „TEMPUS FUGIT” prof. Lilli Kulki

WYSTAWA „TEMPUS FUGIT” – JUBILEUSZ 40-LECIA PRACY PEDAGOGICZNEJ PROF. ZW. LILLI KULKI, 1981 – 2021 z udziałem zaproszonych asystentek: dr hab. Joanny Zemanek i dr Anny Śliwińskiej (-Kukla). Termin wystawy: 17.09

Wystawa „Polska ilustracja dla dzieci” w BWA

Swoistą wizytówką Biura Wystaw Artystycznych – Galerii Zamojskiej jest działalność związana z ilustracją. Należą do niej wystawy polskiej ilustracji  odbywające się na terenie kraju i za zagranicą oraz organizowane od

Koncert Symfoniczny „Stabat Mater”

Podczas koncertu 10 kwietnia niezwykłą kompozycję zaprezentują: Natalia Niemen, Justyna Kowynia, Chór Miasta Siedlce i zespół wokalny Ale Cantare przy akompaniamencie – najstarszej w Polsce – Orkiestry Symfonicznej im. Karola

9. ZFF „Spotkania z historią” – pozakonkursowe pokazy filmowe

Premierowy pokaz reportażu „Rotunda Zamojska – Niezatarta Pamięć” otworzy blok filmów pozakonkursowych, prezentowanych na tegorocznym 9. Zamojskim Festiwalu Filmowym „Spotkania z historią”. Filmy będzie można obejrzeć 19 sierpnia 2021 o

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź