Kolarski peleton w Zamościu

Kolarski peleton w Zamościu

Wielomiesięczne oczekiwanie mieszkańców Zamościa na wizytę najlepszych kolarzy na świecie wreszcie dobiegło końca. 10 sierpnia z Rynku Wielkiego cykliści ruszyli na trasę 2. etapu Tour de Pologne do Przemyśla. Widzowie mogli na własnej skórze doświadczyć wydarzenia sportowego najwyższej próby.

  1. edycja największego kolarskiego wyścigu w Polsce po 26-letniej przerwie zawitała do Zamościa. Dyrektor generalny imprezy, Czesław Lang zaproponował w tym roku naszemu miastu organizację startu honorowego 2. etapu.

– Zamojskie kamieniczki i bardzo charakterystyczny Ratusz stanowią wyśmienite tło dla kolarskiego peletonu. Macie tutaj piękny Rynek Wielki, który zachwycił widzów na miejscu, ale także telewidzów. Ujęcia z helikoptera zapierały dech w piersiach – powiedział Czesław Lang.

Tegoroczną edycję Tour de Pologne oglądają widzowie w 120 krajach świata na kilku kontynentach. Dzięki nowoczesnym technikom realizacyjnym (helikopter, mobilne stanowiska telewizyjne umiejscowione na autach i na motocyklach) istnieje możliwość niespotykanej dotąd ekspozycji odwiedzanych przez peleton miejsc.

Prace nad budową miasteczka startowego trwały już od samego rana. W wyniku sprawnej kooperacji pracowników firmy Lang Team i pracowników służb miejskich, w ciągu kilku godzin płyta Rynku Wielkiego i tereny przyległe zmieniły się nie do poznania. Należy też pamiętać o pandemicznych obostrzeniach przy organizacji wyścigu (strefy buforowe, wyznaczenie bezpiecznych przejazdów dla kolarzy, zabezpieczenie parkingu), narzuconych na organizatorów przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI).

– Wspólnie podołaliśmy zadaniu – mówi Piotr Zając, Zastępca Prezydenta Zamościa. – Doświadczeni pracownicy Lang Team, którzy byli w niejednym mieście i niejedno widzieli, nie mieli absolutnie żadnych uwag. Było kolorowo, radośnie i bezpiecznie.

Punktualnie o godz. 13:50 zawodnicy ruszyli na trasę. Pojechali ulicami: Moranda, Kościuszki, Okopową, Żdanowską, Św. Piątka, Młyńską i Krasnobrodzka. Start ostry zaplanowano w Kalinowicach.

Źródło: Urząd Miejski w Zamościu

Previous Etap II Tour de Pologne w Powiecie Zamojskim
Next Festiwal Turystyki Rowerowej Roztocze bez granic

Może to Ci się spodoba

Zapasy Młodzików

W sobotę 11 września na zapaśniczej macie w Zamościu rozegrano Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Młodzików w zapasach w stylu klasycznym, które wyłoniły najlepszych zawodników w młodzikach w dziesięciu kategoriach wagowych.

“Kijkowe ferie”

Miasto Zamość organizuje także „Kijkowe ferie” – czyli spotkania na feriach w Zamościu z instruktorem nordic walking. Zapraszamy w soboty: 19 i 26 lutego 2022 r. o godzinie 12:00, 15:00

Mistrzostwa Karate KYOKUSHIN

Zamojski Klub Karate Kyokushin, Polski Związek Karate, Miasto Zamość i Powiat Zamojski zapraszają na XXII Mistrzostwa Polski Open i Kata Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w KARATE KYOKUSHIN ,

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

I Roztoczańsko – Poleski Ultramaraton Rowerowy

Zapraszamy na „I Roztoczańsko – Poleski Ultramaraton Rowerowy” na dwóch dystansach, tj. na 160 i 300 km. Trasa ultramaratonu będzie przebiegała najbardziej urokliwymi miejscami naszego województwa tj. Polesiem, Pojezierzem Łęczyńsko-

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź